Kerko ne faqe


Kontakte

TELEVIZIONI

Enciklopedia

A

  ALBA TV - Kanal privat kryeqytetas. Nisi transmetimet ne vitin 1996. Nje nga programet me te suksesshem te ketij televizioni ishte programi per te rinj EXTRA BUçKO. Emision tranmetuar me pare ne TVSH. Televizioni Alba Tv i ka mbyllur tranmetimet ne vitin 2003, sot ALSAT TV. ...

B

BLUE JEANS - Show i perjavshem muzikor qe sjelle ne nje version teresisht informal personazhe te ndrysheme, te cilet flasin e diskutojne per muziken me optiken e tyre. Ky program eshte nje prodhim i Top Channel dhe prezantohet nga Alban Dudushi. BLUE - Emision i ideuar dhe i drejtuar...

C

  CALIFONICATION - Serial komedi nga CBS rreth nje novelisti Hank Moody (David Duchovny), I cili lufton per te rritur vajzen e tij 13 vjecare, teksa po perpiqet te “rimekembe” marredhenien e tij me ish-te gruan Karen (Natascha McElhone), dhe mbi te gjitha duke u perpjekur te rigreje...

Ç

D

 DEJA VU - eshte ne thelb nje interviste me te ftuar te ndryshem, vecse ketu rolin e pyetjeve e luajne fotografite, qe shfaqen njera pas tjetres ne nje ekran te madh ne studio. Ndersa "Deja Vu" eshte zgjedhur per titull, ngaqe cdo fotografi e bukur eshte ne vetvete nje lloj "deja vu"-je....

DH

Dhimbja e Dashurise - Film televiziv me 10 seri i Ylli Pepos. Filmi pasqyron realitetin shqiptar. Nje nga prodhimet me te medha te TVSH. Prodhim i vitit 2008. Skenari: Bashkim Kozeli, Skenografia: Shkelzen Kokalari, Regjisore II: Eli Bici, Operator Zeri: Kristaq Kristo, Mjeshter Montazhi:...

E

EXCLUSIVE - Program i prodhuar nga Departamenti i Informacionit ne Top Channel. Ky program ka filluar transmetimin prej muajit shtator 2005 çdo te djele ora 20.05 nen kujdesin e drejtorit te informacionit Sokol Balla. Ky program synon te sjelle temat me te mprehta te aktualitetit vendas dhe te...

Ë

F

  FIKS FARE - eshte nje emision kritik dhe problemor, i cili nepermjet humorit dhe satires denoncon dukuri negative te jetes sone, si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtareve, shkeljen e te drejtave te njeriut, etj. Ky emision eshte njekohesisht edhe argetues ne saj...

G

1 | 2 | 3 | 4 >>